وبلاگ

آیا عسل طبیعی شکرک میزند ؟ آیا وجود شکرک نشانه تقلبی آن است؟

آیا عسل طبیعی شکرک میزند ؟

در این نقاله به بررسی اینکه آیا عسل طبیعی شکرک میزند؟ خواهیم پرداخت و علت اینکه یک عسل طبیعی چرا باید شکرک برند و علت رنگ بندی های آن را بررسی خواهیم نمود.

عسل طبیعی یک محصول غذایی مفید و یک اکسیر پر ارزش است که قرنها پیش به عنوان عالی‌ترین و مقوی‌ترین غذاها شناخته و به واسطه ویژه‌گی شفابخش خود از دیرباز مورد توجه بشر بوده است.

مهمترین خواص عسل طبیعی

 مهمترین خاصیت عسل طبیعی ضد میکروب بودن آن است، بنابرابن در درمان بسیاری از امراض ماننده سرفه، زخم معده، رفع کم اشتهایی، رفع کم خوابی، ناراحتی های پوستی از قبیل زخمها و سوختگی ها، بیماری های تنفسی و عفونت ناحیه حلق و … مفید است.

برداشت یک عسل خوب  و مرغوب وابسته به کدام گیاه و گل است؟

در زمینه پرورش زنبور عسل، برداشت یک محصول خوب و فراوان؛ وابسته به تنوع گیاهان شهدزا و گرده زای موجود در محل زنبورداری است. طبیعت بکر و زیبای کوردستان به علت داشتن گونه های فراوانی از گلها و گیاهان شهدزا ماننده: انواع گون، آویشن، چوبک، کلزا، بیدمشک، کاسنی بزی و ده‌ها مورد دیگر جزء مناطق جذاب برای صنعت زنبورداری به حساب می‌آید.

اینستاگرام فی بهاء

روش تشخیص عسل طبیعی اصل از  عسل تقلبی

بر اساس گزارش سازمان های غذایی تنها روش قطعی جهت شناسایی عسل طبیعی سنجش میزان ساکاروز موجود در آن می‌باشدکه، این شاخص می‌بایست کمتر از از ۵ باشد.

آیا عسل طبیعی شکرک میزند ؟ آیا وجود شکرک نشانه تقلبی آن است؟
عسل آلان کردستان و عسل دیلان

 

 

 

 

یکی از شرکتهای مهم تولید و بسته بندی عسل ۱۰۰% طبیعی براساس تحقیقات میدانی و آزمایشگاهی که تیم فی بهاء در ۹ ساله فعالیت خود در بازار می‌تواند معرفی کند، شرکت عسل آلان کردستان است.

میزان ساکاروز محصولات موجود آن با برندهای عسل آلان کردستان و عسل دیلان که در نمونه عسل آلان کردستان با میزان ساکاروز کمتر از ۳ و حتی در مواردی کمتر از ۲ نیز است، و در نمونه عسل دیلان میزان ساکاروز آن نیز کمتر از ۵ و در بعضی نمونه ها حتی کمتر از ۴ نیز می‌باشد و با قیمت مناسبتری به بازار عرضه می‌شود.

عسل آلان و دیلان، حتی این تضمین را به مصرف کنندگان محصولات برند عسل آلان کردستان و عسل دیلان می‌دهد که عسل آلان و عسل دیلان کاملا طبیعی بوده به طوری که حتی بیماران دیابتی مشکلی برای مصرف آن نخواهند داشت.

سوال مهمی که برای عموم مردم پیش می‌آید و آن هم این است که؛ آیا عسل طبیعی شکرک میزند ؟

جواب: اغلب تصور می‌شود که علت اینکه عسل طبیعی شکرک میزند یا رس کرده، از مرغوبیت خوبی برخوردار نیست و ممکن است غیر طبیعی و یا تقلبی باشد.  در بررسی های انجام شده در علت اینکه عسل طبیعی شکرک میزند به این نتیجه رسیده ایم که: این تصور که وجود شکرک در عسل به معنای اصل نبودن آن است و عسل تقلبی است کاملا باور اشتباه و غلطی است. شکرک زدن عسل بستگی به مواد تشکیل دهنده آن و شرایط انبار و ذخیره کردن آن دارد.

پس یکی از عواملی که تععین می‌کند یک عسل طبیعی است این است که عسل طبیعی شکرک میزند و وجود شکرک در آن هیچ که معایب معایب محصوب نمی‌شود بلکه صحیص هم است.

وجود شکرک در عسل طبیعی نشانه چیست؟

آنزیم دیاستاز و همچنین قند گلوکز بالای موجود در عسل از عوامل مهم موجود در عسل و باعت شکرک زدن آن می باشد. اجسام خارجی از قبیل ذرات موم، گرده گل و غیره می‌تواند به عنوان هسته تبلور رس کردن و یا شکرک زدن باشند، همچنین دیاستاز این ذرات را به خود جذب کرده و با تهنشین شدن باعث کدر شدن آن می‌شود و فرایند رس کردن و یا همان شکرک کردن در عسل آغاز می‌شود.

هرچه مقدار گلوکز عسل بیشتر باشد، عمل رس کردن یا همان شکرک زدن زودتر اتفاق می‌افتد. بنابراین شکرک زدن به معنای واقعی غیر طبیعی بودن و تقبلی بودن عسل نیست و جزء خواص آن به حساب می‌آید؛ تا جایی که بیشتر مصرف کنندگان در کشورهای اروپایی و آمریکایی با این فرضیه که عسل طبیعی شکرک میزند و یا رس کرده هیچ مشکلی ندارند و حتی عسل شکرک زده را بیشتر ترجیح می‌دهند و مصرف می‌کنند.

انواع رنگ عسل طبیعی

رنگ طبیعی عسل
عسل طبیعی شکرک میزند ؟

در نهایت باید بگوییم که رنگ عسل بستگی به تنوع گل دهی منطقه از زرد کمرنگ تا قهوه ای تیره در نوسان بوده و هیچ گونه تاثیری در کیفیت خود عسل ندارد.

 

 

 

 

عسل طبیعی را باید از کجا و چطور تهیه کنیم؟

آیا عسل طبیعی شکرک میزند ؟ آیا وجود شکرک نشانه تقلبی آن است؟
عسل آلان کردستان و عسل دیلان

البته این بدان معنا نیست که همه انواع عسل‌های موجود در بازار اصل بوده و هیچ گونه مشکلی ندارند، خیر. تا جایی که ممکن است عسل را باید از فروشگاهای کاملا معتبر و یا اشخاص مورد اطمینان و یا با برندهای مورد اطمینان مثل عسل آلان کردستان و عسل دیلان تهیه نمود.

 

 

 

 

 

برای خرید عمده عسل طبیعی ۱۰۰% خالص از کارخانه و مستقیم از تولید کننده با ساکاروز پایین ۳ هم اکنون می‌توانید به سایت فی بهاء https://feebaha.com   مراجعه نموده یا روی لینک کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X