وبلاگ

بررسی نکات مثبت و منفی خرید عمده مواد غذایی و خرید عمده از کارخانه

بررسی نکات مثبت و منفی خرید عمده مواد غذایی و خرید عمده از کارخانه

بررسی نکات مهم سود و زیان در زمان خرید عمده مواد غذایی و خرید عمده از کارخانه

همیشه در خرید عمده مواد غذایی تمام تلاشها برای یک خرید موفق و کسب سود بیشتر بوده و است. ما به عنوان شرکت پخش هزینه های زیادی داریم که روزانه و ماهیانه و سالیانه اعم از هزینه های اجازه دفتر و انبار، هزینه اولیه قبوض مصرفی، هزینه های ایاب و ذهاب کارکنان، حقوق ماهیانه، هزینه های ماشین پخش و بازاریابها و هزینه دارایی و مالیات و شکت را باید از سود فروش سبد محصولات برداریم. پس طبیعی است اگر ما بخواهیم به عنوان یک بنکدار یا یک شرکت پخش در خرید عمده مواد غذایی بخواهیم وسواس به خرج دهیم.

البته همیشه در خرید عمده مواد غذایی نمی‌‌توان به اون صورت که مد نظر است موفق بود، چرا که اگر فقط بخواهیم سود بیشتر از محصولات را مدنظر بگیریم گاها شاید ضرر خورده شویم. خیلی وقتها فقط برای اینکه سود بیشتر از محصولات بتوانیم بگیریم، یادمان می‌رود که کیفیت محصولات را هم باید نگهداریم و محصولات خوبی به بازار ارائه بدهیم.

مشتریان خرید عمده مواد غذایی به دوسته تقسیم خواهند شد:

 • دسته اول مشتریانی هستند که در خرید عمده مواد غذایی معیار اصلی انتخاب خود را بر اساس قیمت کالا، محبوبیت اجناس در بین مردم و بازار، وضعیت متفاوت و اخبار روز و سایر محرک‌های عاطفی انتخاب می‌کنند.
 • و اما دسته دوم مشتریانی هستند که تمامی فکر و ذکرشان برای انتخاب و خریدوفروش عمده قیمت پایین و حاشیه سود بالا است.

در مرحله اول باید خود را در بین یکی از این دسته‌ها قرار بدهیم و سیاست خرید خود را برای خرید عمده مواد غذایی تعیین کنیم و بدانیم که چه نوع محصولاتی را باید هدف قرار بدهیم و اقدام به جستجوی محصولات مورد نظر کنیم و سپس محصولات سبد خود را انتخاب و خرید انجام بدهیم.

در مقاله قبلی به نکات مهم هنگام خرید عمده مواد غذایی و شوینده اشاره کردیم تمامی ۱۰ موارد کفته شده در مقاله قبلی را به خوبی مطالعه نمایید و همیشه به یاد داشته باشید تا در خریدها و انتخاب مخصولات خود برای سبد فروش و عرضه به بازار دچار مشکل و شکست نشوید.

همان طور که قبلا هم اشاره شد همیشه در هنگام خرید عمده مواد غذایی باید یک سیاست کاری از قبل تعیین شده برای کسب وکار خود داشته باشید و طبق یک روال به فعالیت خود ادامه بدهید.

اینستاگرام فی بهاء
instagram feebaha

در یک شرکت پخش یا بنکداری عوامل زیادی هستند که ما را به سمت خرید عمده از کارخانه و محصولات خاصی برای عرضه و فروش سوق می دهند، مواردی از قبیل برند، کیفیت، ذائقه مشتریان، محصولات محلی منطقه و خیلی شرایط دیگر که گاها در تامین و فروش آنها، آنطور که باید و شاید احتمال این این است که نتوانیم سود قابل قبولی از آنها برداشت کنیم. این موارد به طور کلی در همه شرکتها وجود دارد و به همین خاطر است که بعضی از محصولات موجود در سبد هر شرکت پخش یا بنکداری وجود دارد که حاشیه سود بالایی ندارند و نمی‌توانند روی قیمت و شرایط فروش آنها زیاد مانور بدهند.

به صورت کلی تمام تلاش یک شرکت پخش و بنکدار برای خرید عمده مواد غذایی این است که بتوانند محصولات را به طور دست اول از مبدا یا همان کارخانه تهیه کنند. گاها خرید عمده از کارخانه برای همه شرکت‌های پخش و بنکداران از مبدا یا همان کارخانه مقدور نیست و می‌تواند مضرراتی برای آنها داشته باشد که در زیر به کلی آنها را توضیح خواهیم داد.

نکات منفی هنگام خرید عمده از کارخانه و خرید مواد غذایی و شوینده

 • تناژ بالا در سفارشات

خرید عمده همیشه با محدودیت تناژ همراه است. اگر شرکت شما تازه تاسیس است و تازه شروع به فعالیت و فروش نموده اید، و یا محصولی را انتخاب کرده‌اید که از فروش بالای آن زیاد مطمئن نیستید مذاکرات خود را با شرکت تامین کننده طوری انجام بدهید که، در اوایل کار تا برند به بازار معرفی می‌شود خرید های شما را با تناژ زیاد بالا ارسال نکنند.

هدف تناژ را هر کارخانه و تولید کننده خود تعیین می‌کند و هدف خرید عمده در کارخانه ها از حداقل ۱.۵ تن تا ۱۰ تن می‌تواند متغیر باشد.

 • ارائه هدف ریالی و تناژ فروش

خیلی از تولید کنندگان برای رسیدن به فروش بیشتر توسط نمایندگان خود هدفهای ریالی و تناژ برای نمایندگان خود تعریف می‌کنند. هدفهای ریالی و تناژ بصورت پله‌ای و همیشه سعودی هستند‌، البته بیشتر هدف‌های ریالی و تناژ توسط شرکتهای تولیدکننده که محصولات آنها در بازار از قبل معرفی شده است اتفاق خواهد افتاد.

نکته خیلی غم انگیز و ناراحت کننده  خرید عمده از کارخانه این است که، شاید شما به عنوان یک شرکت پخش یا بنکدار چند سالی در خدمت یک برند باشید و آن را در بازار معرفی کرده باشید، اما به دلیل عدم رسیدن به هدف ارائه شده توسط تولید کننده امتیاز فروش و نمایندگی را از شما بگیرند و به شخص و یا شرکت دیگری واگذار کنند.

تنها اتفاقی که در این بین می‌افتد این است که شما ضرر و زیان راه اندازی یک برند را بازار کشیده اید و بعد از مدتی شخص دیگری صاحب آن خواهد شد.

 • عدم همکاری کارخانه و اعطای نمایندگی به شخص دیگر

در انتخاب محصولات خود و خرید عمده از کارخانه از تولید کننده مورد نظر همیشه وسواس به خرج بدهید، چرا که گاها تولید کننده با وجود فشارهای مادی و یا از روی عدم مسئولیت به شماهایی که در یک منطقه به عنوان نماینده مشغول فعالیت هستید، محصولات را نیز به شخص و یاشرکت دیگری نیز می‌فروشد.

خیلی از شرکتها و بنکداران از این قضیه متضرر شده اند و حتما در استارت مذاکرات خود با تولید کننده این موضوع را مد نظر داشته باشید و بهش توجه کنید.

 • هزینه‌ی ثابت و سربارهزینه های سربار پخش

هزینه ها برای هر کسب وکاری همیشه در اولویت قرار داشته و است. برای اینکه بتوانید همیشه در بازار حضور داشته باشید همیشه در فکر کم کردن هزینه باشید. در یک خرید عمده از کارخانه در نظر داشته باشید که هزینه ارسال را کارخانه براتون پرداخت کند یا از قیمت محصولات کم کرده باشند چرا که، بعضی محصولات سود کمی دارند و ممکن است هنگام خرید به هزینه ارسال توجه زیادی نکنید . این یعنی آغاز ضررهای پی در پی و در آخر سر یا شما از بازار حذف خواهید شد یا محصولات شما.

 

 

 

 

 

نکات مثبت در خرید عمده از کارخانه مواد غذایی عسل، لبنیات و شوینده از کارخانه به صورت مستقیم

وقتی که حرف از خرید عمده مواد غذایی از کارخانه و تولیدکننده به میان میاد توجه ما به سود بیشتر جلب می‌شود. در کل اگر بگوییم سود بیشتر هدف همه شرکتها است و کسی هم از آن فرار نخواهد کرد. در بالا با اشاره به معایب خرید از کارخانه خواستیم که شرکتهای و بنکداران را که تازه می‌خواهند پا در عرصه فروش عمده بگذارند و فعالیت خود را به عنوان یک شرکت پخش یا بنکدار آغار نمایند هوشیار کنیم.

 • طراحی پلنهای فروشارائه پلانهای فروش

با خرید عمده از کارخانه طبیعی است که محصولات را قیمت مناسب تری خرید کرده ایم. قیمت مناسب محصولات همیشه برای گرفتن سود بیشتر نباید باشد و حتما باید بخشی از آن برای بازاریابی و تقویت فروش اختصاص داده شود. پس با پلانهای فروش جالبی می‌توان طراحی نمود و جایگاه خود و برند را در بازار مستحکمتر نمود.

 

 

 

 

 • توانایی تبلیغات محیطی

تولیدکننده گان همیشه برای مشتریان خود که خرید عمده از کارخانه می‌کنند، ابزارهایی برای تبلیغات دارند که می تواند برای شرکتهای پخش و نمایندگان بسیار عالی باشد آنها را بیشتر به هدف نزدیکتر نماید. شرکتها با تبلیغات محیطی و تلویزیونی مسیر پیشرفت در فروش را نمایندگان خود هموار می‌کنند.

 • توانایی فروش محصولات به عمده فروشانخرید عمده مواد غذایی کارخانه

طبیعی است با خرید عمده از کارخانه بتوانیم طیف گسترده ای از مشتریان جدیدتری بدست بیاوریم. قیمت محصولات مناسبتر خواهد بود و خیلی راحت می‌توان محصولات را به عمده فروشان و بنکداران که خرید مستقیم از کارخانه انجام نمی‌دهند فروخت.

 • محدوده فعالیت خاص بدون مزاحمت

بدون اینکه شرکت یا شخص دیگری محصولات شما را داشته باشد، به تنهایی می‌توانید محصولات خاصی که فقط شما دارید را بفروشید. از قبل در خرید عمده از کارخانه توجه داشته باشید که، محصولات فبل از شما به دست شخص و یا شرکت دیگری نباشید و فقط در منطقه شما نماینده محصولات خود باشید.

 • سودکافی از فروشسود بیشتر از فروش عمده

به راحتی می‌توانید فعالیت کنید و سود کافی از محصولات بدست بیاورید.

موضوع اصلی برای کسب سود از خرید عمده مواد غذایی و تمامی مشکلات و فواید یک خرید عمده از کارخانه طی این دو مقاله بصورت کامل توضیح دادیم امیدوارم که براتون مفید واقع شده باشد.

اگر به فروش عمده خود اهمیت می‌دهید و کماکان خواستار رشد در فروش خود هستید در مقاله ۱۰ راهکار برای افزایش فروش عمده مواد غذایی، لبنیات، مواد شونده و بهداشتی بصورت کامل تمامی مراحل برای پیشرفت در فروش عمده توضیح داده شده است برای مشاهده مقاله اینجا را کلیک کنید

برای استعلام قیمت عمده مواد غذایی و خرید و فروش عمده و اخذ نمایندگی اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X