وبلاگ

۱۰ راهکار برای افزایش فروش عمده مواد غذایی، لبنیات، مواد شونده و بهداشتی

10 راهکار برای افزایش فروش عمده؛ مواد غذایی، لبنیات، مواد شونده و بهداشتی

راهکار برای افزایش فروش عمده مواد غذایی، لبنیات، مواد شونده و بهداشتی

فروش عمده چیست و چه راهکاری برای افزایش خرید و فروش عمده باید انجام داد؟

در صورت کلی، فروش تکی یا فروش عمده تفاوت خاصی ندارند و در هردوی آن‌ها بعد از انجام معامله درآمدی نصیب طرف فروشنده می‌‌شود. درفروش تکی درامد حاصله از فروش یک محصول فقط به شخص فروشنده تعلق می‌گیرد. فروش عمده تفاوت چشم‌گیری که با فروش تکی دارد در این قضیه دارد، که هر دو طرفین معامله در اصل فروشنده هستند. به همین خاطر نوع تجارت اولاً ازلحاظ تعداد اجناس و محصولاتی که بین آن‌ها ردوبدل می‌شود متفاوت است و هم ازلحاظ سود و کسب درامد و سود طرفین باید طوری باشد که هردوی آن‌ها یعنی فروشنده طرف اول که عمده ‌فروش یا تولیدکننده است و طرف خریدار که خود نیز توزیع‌کننده یا شرکت پخش است توازن به وجود آمده باشد.

 

به قولی که می‌گویند خرید و فروش عمده یک معامله دوسر برد است و طوری باید قیمت‌گذاری نمود که هردوی طرفین منفعت داشته باشند.

فروش عمده که در بالا توضیح داده شد بسیار ساده به نظر همه می‌آید، اما برای فروش و کسب درامد نیاز به بازاریابی و معرفی خود و محصولات دارید که پروسه زمان و بسیار سختی است.

ما در این مقاله قصد داریم نکات و روش‌های جذب و فروش عمده را برای شما بازگو خواهیم کرد، که با رعایت کردن آن مسیر تجارت وزندگی شما دگرگون خواهد شد.

روش‌های افزایش فروش عمده

فروش عمده لبنیات و مواد غذایی شوینده و بهداشتی
فروش عمده مواد غذایی و شوینده در سراسر کشور بصورت اعطای نماینده‌گی

چگونه فروش عمده خود را افزایش دهیم؟

برای افزایش فروش عمده؛ شما نیاز به رعایت یک سری نکات ریزودرشت و انجام برخی کارها و روش‌ها دارید تا بتوانید مشتریان را جذب و با نهایی کردن فرایند یک معامله و خریدوفروش با درامد بالا صورت بپذیرد. در زیر به برخی از این روش‌ها اشاره خواهد شد:

 1. ارائه و معرفی محصولات ویژه با تفاوت قیمت عمده فروشی مناسب نسبت به خرده فروشی(حاشیه سود بالا و جذاب)

در اینجا است که ما باید مشتریان خود را بشناسیم و با شناخت از آن‌ها می‌توانیم راهکارهای ویژه‌ای را برای فروش عمده به آن‌ها معرفی کنیم. ابتدا محصولات ویژه را به آن‌ها معرفی خواهیم نمود، محصولاتی که برای آن‌ها از حاشیه سود بالاتری برخوردار باشند و همچنین با ارائه پیشنهادهای روزانه یا هفتگی و یا حتی ماهانه، هم در قیمت و در شرایط تحویل و جابجایی می‌تواند یک شرایط رقابتی را برای مشتریان خود فراهم خواهیم کرد.

البته این نکته نباید از یاد برد که: برای فروش عمده می‌توانند آفرها و تخفیفات ویژه‌ای و همچنین مشوق‌های خلاقانه دیگر را به‌صورت مداوم برای فروش بیشتر و جذب مشتریان جدید بر روی برخی از محصولات ارائه دهند.

رعایت این نکته می‌تواند رشد فزاینده درفروش و جذب مشتریان جدید داشته باشد.

مشتریان در خرید و فروش عمده به دو دسته تقسیم می‌شوند.

 • دسته اول مشتریانی هستند که در خرید و فروش عمده معیار اصلی انتخاب خود را بر اساس قیمت کالا، محبوبیت اجناس در بین مردم و بازار، وضعیت متفاوت و اخبار روز و سایر محرک‌های عاطفی انتخاب می‌کنند.
 • و اما دسته دوم مشتریانی هستند که تمامی فکر و ذکرشان برای انتخاب و خریدوفروش عمده قیمت پایین و حاشیه سود بالا است.

مرجع تخصصی استعلام و فروش عمده لبنیات و مواد غدایی، مواد شوینده و بهداشتی

 1. ارائه خدمات برجسته به مشتری

رعایت ادب و احترام در خرید و فروش عمده و خرده،  نقش بسزایی درفروش و بالا بردن درامد دارد. صنعت فروش بخصوص فروش عمده را همیشه باید به یک میدان نبرد تجاری تشبیه نمود، و برای پیروزی در این نبرد هیچ‌گاه نباید ترسید و استرس داشت. در خرید و فروش عمده همیشه درگیری‌های تجاری وجود دارد و برای پیروزی باید با رعایت ادب و احترام کامل طرف معامله رفتار نمود.

خیلی از وقت‌ها پیش خواهد آمد که برای فروش محصولات خود به خرده فروشی‌ها شاید لازم باشد مسافت‌های طولانی و بین‌شهری را انجام داد، هیچ اشکالی ندارد این رفتار حتی باعث ایجاد همدلی، وفاداری و وابستگی بیشتر مشتری به شما خواهد شد و این رفتار همیشه باعث فروش بیشتر و حجم سفارش بیشتر خواهد شد.

این حرکات کوچک و ریز بسیار مهم هستند. به‌عنوان ‌مثال آمازون را نگاه کنید برای ورود به هر صنعت، ابتدا سطح تجربه خرید مشتریان آن صنعت را بهبود بخشید کارهایی که انجام داد که شامل : حمل ‌ونقل رایگان، ردیابی سفارش، سفارش با یک کلیک، بررسی مشتری و توصیه محصولات مناسب با نیاز و سلیقه آن‌ها و غیره است.

در واقع آمازون اولین کسی بود که علاوه بر رویکرد گسترده، چند کانال خدمات مشتری و بخش بررسی مشتری (customer review) را در یک وب‌سایت تجارت الکترونیکی معرفی کرد.

 1. یکپارچه‌سازی و آسان کردن مراحل سفارش،تحویل و صدور صورت‌حساب

مشتریان چه عمده فروش و یا خرده فروش از روندهای پیچیده برای خرید بیزار هستند پس تا جایی که ممکن است فرایند مدیریت و خرید و فروش سفارش و توزیع را خودکار کنید. استفاده از پلت فرمهای فروش که فرایند پیچیده را آسان می‌کنند، نیاز به دسترسی‌ها را کاهش می‌دهند و شمارا قادر می‌سازند تا تمرکز خود را در ارائه خدمات بهتر و کارآمدتر بیشتر کنند تا خدمات بهتری انجام دهید.

 1.  عملیات خود را ساده کنید

صاحبان کسب‌وکار و عمده فروشان و خرده فروشان انتظار متقابل را از کارایی و بهره‌وری بالا را از عملیات شما دارند. وظیفه شما این است که در عملیات یکپارچه‌سازی جهت موجودی‌های انبار، فرایند پرداخت سریع و مطمئن، تحویل و دلیوری سریع و به‌موقع، و پشتیبانی و غیره را در کار خود به حداکثر برسانید.

 1.  پیشنهاد سفارش

درواقع شما ممکن است بخواهید کالاهای اضافی را بر اساس سفارش خریدار به آن‌ها پیشنهاد دهید. این فرایند شما می تونید به‌صورت اتوماتیک و خودکار انجام دهید. برای مثال شما می‌توانید با ایجاد سایت و یا ثبت فروشگاه در مارکت پلیس‌ها، کالاهای اضافی خود را به نمایش مستقیم گذاشته و به مشتریان پیشنهاد دهید تا زودتر به فروش برسد. این کار به‌صورت دستی سخت و دشوار است برای همین شما برای مدیریت این کار باید از توانایی سیستم‌های آنلاین استفاده کنید.

وقتی ‌که مشتریان محصولات و جنس‌های خود را از ما تهیه کردند، می‌توانید با پیشنهاد جنس‌های دیگری با توجه به خرید و سفارش آن‌ها محصولات دیگر را نیز به سفارش آن‌ها اضافه نمود، محصولات پیشنهادی به مشتریان باید مهندسی باشد و محصولاتی به آن‌ها پیشنهاد شود که بتوانند بفروش برسانند و از پیشنهاد شما لذت ببرند و دوباره آن را تکرار کنند. اگر محصولات اضافی که به آن‌ها پیشنهاد شود که درروند فروش آن‌ها اختلال ایجاد کند باعث عدم اعتماد مشتریان به شما می‌شود.

انجام این کار به‌صورت دستی دشوار است و حتماً سعی کنید از پلتفرم‌های خودکار که مختص بازاریابی دیجیتال مارکتینگ است استفاده کنید.

10 راهکار برای افزایش فروش عمده مواد غذایی، لبنیات، مواد شونده و بهداشتی 10 راهکار برای افزایش فروش عمده مواد غذایی، لبنیات، مواد شونده و بهداشتی 10 راهکار برای افزایش فروش عمده مواد غذایی، لبنیات، مواد شونده و بهداشتی10 راهکار برای افزایش فروش عمده مواد غذایی، لبنیات، مواد شونده و بهداشتی10 راهکار برای افزایش فروش عمده مواد غذایی، لبنیات، مواد شونده و بهداشتی 10 راهکار برای افزایش فروش عمده مواد غذایی، لبنیات، مواد شونده و بهداشتی

 1. تبلیغات و ایجاد کمپین‌های جذاب و چشم‌نواز

زیبایی و جذابیت به‌اندازه محتوا مهم و بااهمیت است. از رنگ‌ها و طرح‌های جذاب و سایر عناصر طراحی حرفه‌ای برای جلب‌توجه مشتریان در یک کمپین دیجیتال مارکتینگ جذاب استفاده کنید و در داخل کمپین از مخاطبین درخواست به اقدام یا تعامل داشته باشید. بهترین روش بازاریابی برای شرکت‌ها روش درون‌گرا است که عمده‌ترین و مؤثرترین کانال آن ایمیل، اس ام اس، سایت، بلاگ، شبکه‌های اجتماعی و غیره است که شرکت‌ها، باید حداقل دو یا سه تا از پربازده‌ترین کانال‌ها و پیج‌ها را انتخاب و در آن‌ها به‌صورت حرفه‌ای و هماهنگ شروع به فعالیت بازاریابی کنند.

 1. ارائه تخفیف و مشوق جذاب به خریداران جدید

ارائه تخفیف برای خرید اول به مشتریان می‌تواند بسیار مؤثر در جذب کسب‌وکار باشد فرقی هم ندارد که مشتری عمده فروش باشد یا خرده فروش و یا مصرف‌کننده باشد. این تخفیف فقط به قیمت محصول خاتمه پیدا نمی‌کند، مثلاً می‌توانید حمل‌ونقل برای خرید اول را رایگان کنید و یا پشتیبانی و خدمات و گارانتی را رایگان کنید. یا حتی می‌توانید در سری اول که مشتری محصول را می‌فروشید، کمکش کنید و اجناسی نتوانست بفروش را براش مرجوع کنید و خیلی چیزهای دیگر که می‌توانید مشتریان جدید خود را  برای خرید ترغیب کنید

 1. ارائه راهکار برای افزایش فروش عمده مشوق‌هایی برای معرفی

این مورد در مورد همه‌ی کسانی است که می‌شناسید. خریداران شما شبکه‌های خاص خود رادارند. با ارائه مشوق به افرادی که شمارا می‌شناسند آن‌ها را سرباز و عامل فروش خود کنید و آن‌ها با کمترین هزینه شما برای شما بازاریابی می‌کنند و شمارا به شبکه‌های بزرگی از خریداران عمده می‌رسانند.

 1. ارائه یک گیفت رایگان تبلیغاتی برای اولین خرید به خریداران جدید

از این موضوع غافل نشوید که: همه افراد به‌ویژه خریداران عمده و شرکت‌ها هدیه گرفتن را دوست دارند و حس و تجربه خوبی برایشان ایجاد می‌کند. می‌توانید هدایای مختلف را متناسب با اندازه سفارش اولیه هر مشتری جدید ارائه دهید.این عمل شما باعث می‌شود خریدار سفارش‌ها بزرگ‌تری را از شما ثبت کند و شرکت شمارا به‌عنوان یک شرکت حرفه‌ای تلقی کرده و به‌عنوان تأمین‌کننده خود انتخاب کنند.

 1. پیشنهاد‌ها با تایم محدود ارائه دهید که خریداران را به خرید در حال حاضر ترغیب کند

همیشه به خاطر داشته باشید با باز گذاشتن پایان به کمپین پروموشنال باعث به عقب انداختن خرید خریداران می‌شوید یا در اولویت بعدی قرار می‌گیرید که احتمالاً باعث فراموشی کمپین و درنهایت منجر به کنسلی خرید می‌شود برای همین خاطر و دلایل دیگر برای هر کمپین زمان محدودی قرار دهید تا در حال حاضر خریداری شود و به مشتریان خود بگوید که مثلاً این آفر تا آخر این هفته فعال خواهد بود و بعدش ترتیب اثر داده نخواهد شد.

تمامی ۱۰ استراتژی که در بالا شرح داده شد، روش‌های مؤثری برای رشد کسب‌وکار فروش عمده مواد غذایی، لبنیات، مواد شوینده و بهداشتی است. توجه داشته باشید که این نکات اگرچه کوچک هستند، اما در رشد کسب‌وکار فروش و سودآوری می‌توانند باعث رونق و رشد بیزینس و آینده شما باشند

در مقاله بعدی می‌خواهیم به شما بگویم که چگونه محصولات خود را بفروشیم و با ارائه ۷ نکته بسیار مهم شما در استارت فروش در بیزینس خود همراهی خواهیم کرد. برای دیدن مقاله اینجا را کلیک کنید.

برای استعلام و خرید و فروش عمده لبنیات، مواد غذایی، مواد شوینده و بهداشتی بر روی لینک https://feebaha.com/ کلیک کنید.

فی بها را در صفحه اینستاگرام دنبال کنید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

X