کارخانه شیر و لبنیات پاستوریزه مریوان (شرکت سپیده زریبار)

این کارخانه در زمینی به مساحت ۱۰۰۰۰ متر مربع واقع در ۴ کیلومتری شهرمریوان و در منطقه خوش آب و هوای روستای برقلعه احداث گردیده است.لمیات احداث این واحد از سال ۸۵ شروع و در نهایت پس از اجراء و نصب ماشین آلات و تجهیزات و تأسیسات مورد نیاز در فروردین ماه سال ۱۳۸۸ به بهره برداری رسید .محصولات این مشکلات شامل:ماست، شیر، دوغ، پنیر می باشد.

شرکت شروین مهاباد

شرکت شروین مهاباد با هدف حمایت از کشاورزی و دامداری منطقه ، جمع آوری شیر و فراوری آن به سایر محصولات لبنی به روش پاستوریزه و هموژنیزه در سال 1385 تاسیس شده است. محصولات این شرکت شامل انواع شیر ، شیر طعم دار ( کاکائو ، قهوه ، موز ، عسل و ...) خامه ، ماست با درصد چربی مختلف ، ماست موسیر و دوغ با طعمهای متفاوت می باشد.نام تجاری این شرکت شوین می باشد.

بفرین : لبن دوش غرب (لبنیات و بستنی پاستوریزه )

بفرین …«شرکت لبن دوش غرب» در سال 1381 با هدف تولید محصولات لبنی مورد پسند جـامعه تاسیس گردید.این شرکت محصولات خود را با نـام‌های تجاری بفرین ، بفراو و سنه در بازارهای داخلی و خارجی عرضه می‌نماید. محصولات این شرکت شامل شیر، ماست،دوغ،پنیر و خامه می باشد.

کارخانه لبنیات پرشنگ

کارخانه لبنیات پرشنگ در سال 1378 با اخذ پروانه بهره برداری به از وزارت صنایع و معادن کشور با نام تجاری پرشنگ به ثبت رسید. سایت اصلی این کارخانه در استان کردستان٬ شهرستان سقز، واقع گردیده است.محصولات این واحد لبنی شامل: شیر نیم چرب و کم چرب٬ ماست پر چرب و کم چرب٬ دوغ گازدار٬ دوغ شیرین٬ دوغ لیوانی (ماستاو)٬ ماست چکیده موسیر و پنیر پیتزا در وزن ها و بسته بندی های مختلف می باشد.

شرکت فراورده های لبنی بال سوت

شرکت بال سوت در سال 1388 در شهرستان ملکان که از نظر آب و هوایی و صنعت دامپروری یکی از مناطق شاخص و بکر استان آذربایجان شرقی و کشور میباشد شروع به فعالیت نموده است .این شرکت توانسته است به عنوان واحد نمونه تولیدی سال 90 و کارآفرین نمونه سال 91 انتخاب و معرفی گردید . محصولات این شرکت شامل: ماست، دوغ، شیر و پنیر می باشد.

شرکت صنایع غذایی پالود پارسیان

شرکت صنایع غذایی پالود پارسیان در سال 1379در خراسان رضوی با هدف تولید و بسته بندی انواع شیرخشک صنعتی، پودر آب پنیر، کره پاستوریزه و فرآورده های استریلیزه احداث گردید.این شرکت در سال 1386 اقدام به احداث کارخانه پنیر کرد و در کنار تولیدات قبلی خود به تولید انواع پنیر سفید ایرانی (UF) ، پنیر خامه ای، انواع پنیرهای پروسس، پنیر لاکتیکی، پنیر پروسس پیتزا، دوغ و انواع ماست پاستوریزه پرداخت

فرآورده های لبنی بهار دالاهو (مانیزان)

شرکت مانیزان جزو شرکت های پیشرو و معتبر در تولید محصولات لبنی از جمله انواع شیر، پنیر و ماست می باشد. کارخانه مانیزان در استان کرمانشاه واقع بوده و دفتر مرکزی آن نیز در تهران می باشد. محصولات مانیزان در حال حاضر در کل کشور و همچنین برخی کشورهای منطقه عرضه می گردد.

شرکت فرآورده های لبنی بینالود

شرکت فرآورده های لبنی بینالود نیشابوردر سال 1368 با سرمایه گذاری بخش خصوصی و هدف ایجاد اشتغال ،رونق بخشیدن به اقتصاد منطقه ،خودکفایی و توسعه دامداری ها تأسیس و در سال 1371 فعالیت خود را به صورت رسمی برمبنای تولید سالم آغاز کرد. از جمله تولیدات و محصولات شرکت فراورده های لبنی بینالود : انواع ماست تازه چکیده،دوغ، شیر کاکائو، کشک، پنیر سفید، کره، خامه قنادی، خامه صبحانه، پنیر پیتزا و شیر پاستوریزه در بسته بندی های متنوع است .

صنایع لبنی اراک

این شرکت در تاریخ ۱۳۵۵/۱/۲۹ با نام شرکت کشت و صنعت اراک تأسیس شد.در ۱۳۸۱/۲/۵نام شرکت به صنایع لبنی اراک تغییر یافت و نام تجاری محصولات با برند ” صلا ” برگرفته از حروف اول کلمات نام شرکت به بازار عرضه شد. امروزه محصولات متنوعی چون شیر ، پنیر، خامه، ماست و دوغ با برند صلا تولید و به هموطنان عزیز عرضه می شود.در سال ۹۰ سری جدید محصولات با نام تجاری ” نونوش” وارد بازار شد.امروزه شرکت صباجهاد یکی از شرکتهای هلدینگ صندوق بازنشستگی کشوری است .

آذرنوش شرق

شرکت شیر پاستوریزه آذرنوش شرق با هدف تولید و تامین لبنیات در آذرشهر تبریز افتتاح شد. شرکت آذرنوش شرق با نام های تجاری کوهساران، اکوساران، رامونی و EIGHT فعالیت کرده و با عقد قرارداد با شرکت های مشاور تمامی اصول GHP و GMP را رعایت کرده است.محصولات این شرکت شامل شیر (پاستوریزه ، طعم دار ) ، ماست ، دوغ ( پت ، لیوانی ، کیسه ای ) ، پنیر ، خامه می باشد.

شرکت فراورده‌های لبنی رضوی

شرکت فرآورده‌های لبنی رضوی در 22 فروردین ماه 1377 توسط تولیت فقید آستان قدس رضویتاًسیس شد. این شرکت انواع محصولات پاستوریزه، استریلیزه و هموژنیزه تولید می‌کند که عبارتند از: پنیر صبحانه، پنیر خامه ای، انواع ماست تازه کم چرب ، پرچرب و خامه‌ای، ماست پروبیوتیک پروایت، ماست سبزی، ماست چکیده ساده و موسیردار، انواع دوغ نعناء و نعناء- پونه پاکتی و بطری ، کشک، و ... .

لبنیات بیستون

شركت شير و لبنيات پاستوريزه بيستون (سهامي خاص) واقع در بيستون، كيلومتر 30 جاده كرمانشاه - همدان در تاريخ 5/12/1344 در شهر كرمانشاه به ثبت رسيده و در سال 1346 با توليد انواع فرآورده هاي لبني شامل شير، ماست، كره و روغن مورد بهره برداري قرار گرفت در حال حاضر انواع فرآورده هاي لبني در حال فعاليت مي باشد. در سال 1389 سهام اين شركت به ميزان 16/82 درصد به شركت طاهرنيروي پارسيان (بخش خصوصي) انتقال يافت.

شرکت شیـر پاستوریزه ارمغـان( مانی ماس)

شرکت شیـر پاستوریزه ارمغـان با نام تجــــاری مانـی ماس در سـال ۱۳۶۶ به منظور تامیــــن بخشی از نیـــاز لبــــــنی کشـور در شهرستــان فســــا تاسیس گردید و از بهمن ماه ســال ۱۳۶۸ فعالیت خــود را آغــــاز نمود .بعد از ســـال ۷۹ با حمایت از صنـایع خصوصــی به خصوص لبنیات این شــرکت نیــز شـــروع به توســعه , تجهیـــز , بهســـــازی نمود و با اضافـــه شدن خط هــای تولید شیــــر , دوغ , مــــاست, پنیرخامـــه ای , کشک , ... توسعه یافت.

شرکت گروه صنعتی فلات کوهرنگ

شرکت گروه صنعتی فلات کوهرنگ در سال 1366 در استان چهارمحال و بختیاری شروع به ساخت گردید و در سال 1372 به بهره برداری رسید.محسولات این شرکت شامل شیر، ماست، پنیر، دوغ و خامه می باشد.

شرکت فرآورده های لبنی میعاد

شرکت نیکو طعم اسپادان در سال 1389 ا انتخاب برند میعاد به بهره برداری رسید. این شرکت قادر به تولید روزانه حجم وسیعی از انواع پنیرها منجمله پنیر موزارلا، پنیر کاشکاوال، پنیر چدار، پنیر هالومی، پنیرهای صنعتی مورد استفاده در کارخانه های تولیدکننده ی فرآورده های گوشتی، انواع پنیرهای پیتزای پروسس، پنیر لاکتیکی، پنیر سفید ایرانی، انواع پنیرهای صبحانه از قبیل پنیر خامه ای، پنیر لبنه و ... می‌باشد.

شرکت فرآورده های لبنی دوشه آمل

شرکت فرآورده های لبنی دوشه آمل با برندهای تجاری هرازو سبو واقع در شهرک صنعتی آمل فعالیت خود را از مرداد ماه سال 1386 شروع نمود و در زمانی کوتاه ، تامین سهم قابل توجهی از بازار لبنیات کشور را به خود اختصاص دهد. محصولات این شرکت شامل: خامه، پنیر، شیر،دسر و کشک، ماست و دوغ می باشد.

شركت هامون شير سلماس

شركت هامون شير سلماس در سال 1379 در يك كارگاه سنتي در روستاي ملحم اقدام به شروع فعاليت نمود كه همزمان نسبت به ساخت و ساز كارخانه در شهرك صنعتي سلماس نيز اقدام گرديد. محصولات این شرکت شامل: شیر، ماست، پنیر و ... می باشد

شرکت سوت ایچ تبریز

شرکت سوت ایچ تبریز، در آذرماه سال 1383 با استفاده از مدرنترین ماشین آلات و با ظرفیت بیش از 40 تن در روز در وسعت حدود 2500 متر مربع و با زیربنای حدود 1200 متر مربع در کیلومتر 35 جاده آذرشهر به بهره برداری رسید.محصولات این شرکت شامل: ماست،شیر، پنیر، خامه و دوغ می باشد.